Chci vyrobit online kurz!

Možná už o tom uvažujete nějakou dobu. Možná vás to zčistajasna napadlo a chcete na tom začít pracovat právě teď. Z počátečního nadšení se ale může stát nekonečné přemýšlení o ničem, protože nejste schopni se hnout z místa. V hlavě vám začnou naskakovat nejrůznější otázky. Pravděpodobně to bude ohledně umístění vašeho kurzu, jeho formátu, jeho obsahu, ceny atd. V kostce můžeme říct, že si potřebujete ujasnit: co chcete učit, jak si najdete studenty, kde je budete učit, za kolik je budete učit, jakým stylem bude výuka probíhat a jak to celé udělat co možná nejlevnější, nejrychlejší a nejhezčí.

Vyrobit online kurz nestačí

Myslíte si, že ve chvíli, kdy toto všechno víte, tak je čas začít tvořit. Jakmile máte hotovo tak začít prodávat a ve chvíli, kdy spustíte kurz si můžete dát nohy nahoru a přemýšlet, za co utratíte ten balík peněz, co jste právě vydělali? Tady vás bohužel zklamu, možná se tento postup zdá správný, ale dost dobře by se vám mohlo stát, že neprodáte vůbec nic a všechna vaše práce by byla naprosto zbytečná.

Jako první si musíte ujasnit téma vašeho kurzu. Pak přichází na řadu kontrola, jestli je po takovém tématu vůbec poptávka. Zkuste své téma vyplnit do Googlu a uvidíte, kolik hledání na dané téma existuje. To stejné můžete udělat i v YouTube. Najděte si skupiny na Facebooku, které se danému tématu věnují a projděte si jaké otázky tam jsou často pokládány.

Další zajímavé nástroje jsou například:

Jak vybrat téma vašeho online kurzu?

Je vaše téma něco, o čem se mluví? Mají k tomu lidé dotazy? Chtějí za to zaplatit? Skvělé! Teď už si jen ujasnit, co přesně budete své studenty učit a čeho díky absolvování vašeho kurzu dosáhnou. Máte tedy konkrétní nápad, a tak přichází na řadu jeho validace. Ptejte se svého publika, jestli by o takový kurz měli zájem, poproste je o vyplnění dotazníku a pořád o vašem tématu mluvte, ať si přilákáte další sledující, které pak můžete proměnit na své studenty.

Musíte svým sledujícím dávat hodnotný obsah. Ukázat jim, že jste expert na dané téma a že se chtějí učit právě od vás. A jak si ověřit, že od vás budou lidé skutečně nakupovat? No přece díky předprodeji! Už přesně víte, jaký obsah bude váš kurz mít a čeho vaši studenti po jeho absolvování dosáhnou. To všechno sepíšete na prodejní stránku a můžete začít prodávat.

Teď už se jen musíte vrhnout do samotné výroby vašeho kurzu. Dát dohromady všechny materiály, které chcete svým studentům předat a nahrát je na místo, kde budou vaši zákazníci studovat. Až teď přichází na řadu samotný prodej, spuštění kurzu a podpora vašich studentů. Nezapomeňte si opět říkat o zpětnou vazbu, ať můžete svůj kurz neustále zdokonalovat.

Tak co, jdete do toho? S začátkem vám může pomoci můj MINIKURZ ZDARMA.