Budování osobní značky

Budování vaší osobní značky je to nejdůležitější, co můžete pro své podnikání udělat. Proč tomu tak je? Díky silné značce vám bude vaše publikum důvěřovat a budete ve svém oboru považováni za autoritu. Díky tomu si vás také lidé budou lépe pamatovat a vám se tak bude snadněji budovat síť kontaktů, ze které vám pak vzejde více klientů, kterým budete moci účtovat vyšší ceny. Vaše osobní značka s vámi bude v celém kariérním životě. V následujících sedmi krocích si ukážeme cestu k úspěšné značce.

  1. Budujte základy

Vaše značka stojí na vaší osobnosti, buďte tedy autentičtí. Vaše osobní značka by měla být skutečným odrazem vašich dovedností, vášní, hodnot a přesvědčení. Uvědomte si, co umíte, co vás baví a jaké jsou vaše hodnoty. Když to spojíte s tím, jak chcete, aby vás ostatní viděli, čeho chcete dosáhnout a vše to spojte s vaší povahou.

  1. Vyberte si, komu chcete službu poskytovat

Představte si svého ideálního klienta a ušijte mu značku na míru. Zaměřte se na:

  • Demografii – věk, pohlaví, vzdělání, profesi, příjmy
  • Touhy – jejich sny, přání, cíle
  • Výzvy – s čím bojují, jak jim můžete pomoci?
  1. Udělejte neodolatelnou nabídku

Takovou, která jim pomůže vyřešit jejich problém a dosáhnout konkrétního výsledku. Není to o tom, co chcete vy. Je to o tom, co chce klient. Dejte jim příslib konkrétního výsledku, kterého s vámi dosáhnou. Uvědomte si, co máte rádi, v čem jste dobří a s čím po vás ostatní chtějí nejčastěji pomoct.

  1. Silná prezentace na sociálních sítích

Potřebuje dobře rozpoznatelné logo, vysvětlit, jak pomáháte svým klientům s recenzemi a hezké fotky. Důležité je vybídnout návštěvníku webu k nějaké akci, kvůli navázání vztahu. To vám může zajistit například dárek ke stažení, přihlášení k e-mailingovému listu nebo třeba konzultace zdarma. Nezapomeňte, že nechcete mít jen hezkou prezentaci, ale váš web musí být prodejním web. Ukažte, co nabízíte, za kolik a dejte návštěvníkům možnost to hned koupit.

  1. Obsahová strategie

Musíte si ujasnit, jaký obsah budete tvořit. Možností je spousta. Například texty, videa, podcasty, webináře, kurzy návody, odškrtávací seznamy, pracovní sešity, grafy anebo prezentace. Pak si musíte ujasnit, kde to budete prezentovat. To může být web, podcastové platformy, Youtube, sociální sítě, e-mail a různá fóra. Když už víte co a kam, tak musíte držet kvalitu svých příspěvků a být ve své činnosti pravidelní.

  1. Buďte vidět

Snažte se být vidět i mimo své sítě. Může to být formou rozhovorů, projevů nebo třeba spolupráce na živých vysíláních a webinářích. Opět si tak upevníte svou pozici odborníka a můžete získat nové publikum ze sítě toho, s kým budete spolupracovat.

  1. Budujte komunitu

Vytvořte si okolo sebe skupinu lidí, které zajímá váš produkt. Buďte vedoucím této skupiny, kde mohou všichni sdílet nápady, vzájemně se podporovat a být s vámi v přímém kontaktu. Toho docílíte přes facebookové skupiny, živá vysílání na svých sítích a členských sekcí.

 

Jana